Need pannkoogid (vegan) said tehtud seepärast, et maasikatoormoos chiaseemnetega juba tahenes külmkapis ning tundus täitsa mõistlik jätkata chia- lainel. Etteruttavalt, et need pannikad said imelised ja no miski ei ütle “pühapäev” paremini ja kodusemalt kui pannkoogid moosiga.

 

CHIA-KOOKOSE PANNKOOGID:

 

Selleks on vaja:

1 1/2 tassi jahu (kasutasin lihtsalt tavalist kruusi ning panin tassi tavalist jahu ja pooliku tassi jagasin mandli-ning kookosejahu vahel)

1 spl küpsetuspulbrit

1 tl soola

3 spl chiaseemneid

1 tl kaneeli

3 spl vahtrasiirupit

1 tl vanilliekstrakti

1 tl õunaäädikat

1 1/2 tassi piima (mina kasutasin kõike, mis kapis oli: kookospiima, mandlipiima ja lisaks kookospiima segatult riisipiimaga)

 

Valmistamine:

Sega kausis kokku kõik kuivained, seejärel lisa kõik muu ning jäta seisma umbes 10ks minutiks, et chiaseemned saaksid oma maagial toimida lasta 🙂 Seemned paisuvad, sellega koos ka tainas ning nagu juba märkasite, siis taignas ju muna ei ole. Chia ongi muna eest!

Nüüd pann tulele, õli ka ja küpsetama. Minule meeldivad sellised väiksed ja nunnud koogid. Ilmselt seepärast, et lapsepõlves ema tegi just selliseid. Kook tuleb pannil ümber pöörata, kui hakkab keskelt natukene mullitama. Kokku sain oma 15 või rohkem kooki aga lugemine läks sassi, sest  osad “kadusid” küpsetamise käigus lihtsalt “kusagile” ära..

Pannikad said mõnusad krõbedad ja dieet algab homme! 🙂

 

Serveeri maasikamoosiga või näiteks meie imelise sarapuupähklikreemiga

Kohv läks juurde ja oli see üks mõnus pühapäev!